Ubiegłoroczne filmowe maratony chodzone zorganizowane przez Muzę, Pałacowe i Rialto cieszyły się ogromną popularnością. Po wampirach i letnikach czas na królów i królowe disco.

Drugą edycję inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje rozpoczniemy maratonem filmowym. Tematem przewodnim będzie disco. Zaprosimy uczestników i uczestniczki do metamorfozy, by w pełni odczuli filmowy klimat, który zaserwujemy na ekranie.

Gorączka piątkowej nocy rozpocznie się w kinie Muza i Rialto. W tym pierwszym widzowie będą mogli skorzystać z charakteryzacji w stylu największych glamrockowych gwiazd muzycznych, założyć glamperukę i uwiecznić tę chwilę w fotobudce. Z kolei w Rialto pod okiem instruktora nauczymy się układu tanecznego inspirowanego “Gorączką Sobotniej Nocy”.

Punktualnie o 19:00 wyświetlimy dwa filmy Todda Haynesa. W kinie Muza pokażemy “Idola (Velvet Goldmine)”, a w Rialto “I’m Not There. Gdzie indziej jestem” . O 21:30 w Sali Wielkiej CK Zamek będzie czekała na uczestników i uczestniczki maratonu DISCO NIESPODZIANKA. Pokażemy legendarny film Johna Badhama – “Gorączka sobotniej nocy”. Jest to film, który został obrany za ikonę kultury disco. Na ekranie zatańczy dla nas zjawiskowy John Travolta, wcielający się w Tony’ego Manero.

Wprawieni w muzyczny nastrój i piątkową noc zapraszamy widzów i wszystkich pasjonatów muzyki na gorącą imprezę Silent Disco, która odbędzie się w CK Zamek po projekcji filmowej „Gorączki sobotniej nocy”. Zgodnie z zasadą trzech kin i trzech filmów, imprezę poprowadzi trzech DJ-ów. Wydarzenie rozpocznie się po projekcji, a jego bramy zostaną otwarte dla osób z zewnątrz o godzinie 00:30.

Cena biletu na dwa filmy i imprezę muzyczną : 30 zł
Wstęp na silent disco: w cenie biletu;
Otwarcie Silent Disco dla osób, które nie uczestniczyły w maratonie filmowym od godz. 00.30. Darmowe wejściówki na Silent Disco do pobrania w kasie CK Zamek.