SEKCJA: EXTRA

Znajdź Wonder Woman w sobie!
Warsztat z elementami WENDO – samoobrony i asertywności dla kobiet.

Każda z nas może być jak Wonder Woman, bo każda z nas może odkryć w sobie jej siłę i odwagę. Umiejętność wyznaczania i ochrony własnych granic niekoniecznie jest związana z niezwykłymi mocami, wprawą w walce wręcz czy wybitną szybkością. Siła, tak jak Wonder Woman ma wiele odcieni, także tych, które stereotypowo wcale się z nią nie kojarzą.

Przyjdź na warsztat z elementami WenDo i poczuj swoją moc!

WenDo jest wyjątkową metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji, w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.

WenDo pomaga nauczyć się:

 • skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
  • rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
  • podejmowania decyzji
  • reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
  • samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet* niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie wymaga szczególnych umiejętności, przygotowania sportowego czy szerokiej wiedzy. Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie uczestniczyły dotąd w warsztacie WenDo.

Obowiązują zapisy, które odbywają się w kasie Kina Muza:muza@kinomuza.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 sierpnia 2018 r.
Czas trwania: 240 minut
Udział w warsztacie jest bezpłatny.
W warsztacie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
Ilość miejsc ograniczona.

*powyżej 18 lat

Prowadzące:
Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, jako trenerka zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy (w tym seksualnej) i przeciwdziałania dyskryminacji. Ukończyła Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych oraz Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN. Odbyła roczny staż w The Haven Wolverhampton – pozarządowej organizacji wspierającej kobiety i ich dzieci doznające przemocy i/lub bezdomości, działającej na terenie Wolverhampton i West Midlands w Anglii.

Lena Bielska – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i consent, trenerka dramy stosowanej. Prowadzi warsztaty herstoryczne, gender a media, płeć a kino polskie i amerykańskie, płeć w reklamie. Założycielka start-up’u Brzydkie Słowa – platformy podcastingowej zajmującej się audycjami o tematyce zmiany społecznej i wzmacniania kobiet oraz różnorodności społecznej. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Pasjonatka teatru, sztuki współczesnej, nowych mediów oraz pracy na rzecz zmiany, siostrzeństwa i empowermentu.

Matronat nad wydarzeniem objęła inicjatywa MamyGłos.

 

11.08., g. 10-14 | Kino Muza – Galeria OKO/UCHO

 

 • WarsztatyWendo
 • logo mamygłos transparent