“Królewicz Olch” – pokaz przedpremierowy i spotkanie z reżyserem Kubą Czekajem
reż. Kuba Czekaj | Polska 2016 | 101 min.
niedziela, 6.08, g. 18:00, Kino Muza, bilety 15 zł

Historia wybitnie utalentowanego nastolatka, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jeste w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, a chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, a ich wspólne szczęście nie trwa długo.

Kuba Czekaj
Urodzony w 1984 roku Kuba Czekaj jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów młodego pokolenia. Jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Rok temu do kina trafił jego „Baby Bump” i został uznany za najbardziej oryginalny polski film dekady – ten film przyniósł reżyserowi wyróżnienie specjalne Queer Lion Award na festiwalu w Wenecji, oraz nominację do prestiżowych Paszportów Polityki. Za film “Królewicz Olch” Czekaj otrzymał Nagrodę Młodego Jury w konkursie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Na festiwalu Cannes 2017 otrzymał Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej – czekamy zatem na film na podstawie tegoż scenariusza, będzie nosił tytuł „Sorry, Polsko”.

“Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”  oraz spotkanie z Magdaleną Boczarską
reż. Maria Sadowska, Polska, 2017, 117’
sobota, 5.08, g. 19:00, CK Zamek Sala Wielka, bilety 15 zł

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim “Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność obywateli PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Opowieść o najbardziej wstydliwym bestsellerze tamtych czasów to historia odważnej kobiety, która poświęciła wiele lat na walkę z zabobonami i cenzurą.

Magdalena Boczarska
Aktorka teatralna i filmowa, nigdy nie bała się wyzwań w doborze ról filmowych, teatralnych czy serialowych. Występowała na wielu scenach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zagrała wiele nagradzanych ról w repertuarze zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Za rolę tytułowej Różyczki w filmie J. Kidawy – Błońskiego otrzymała szereg nagród dla najlepszej aktorki. Nieprzerwanie gra wiele znaczących ról w produkcjach teatralnych i filmowych. Szerokiej publiczności telewizyjnej znana jest ze swoich ról w popularnych serialach m.in.  „Lekarze”, “Czas honoru” , „Pakt“ czy „Druga szansa“. Do jej kreacji aktorskich, poza Różyczką, należą rolę m.in. w filmie “Bejbi blues” Kasi Rosłaniec, a także w cieszących się wielką popularnością komediach duetu Konecki i Saramonowicz: „Testosteron”, „Lejdis”, “Idealny facet dla mojej dziewczyny” oraz “Jak się pozbyć cellulitu?” w reż. Andrzeja Saramonowicza.

“Volta” pokaz oraz spotkanie z Andrzejem Zielińskim
reż. Juliusz Machulski | Polska | 105` + 45`
4.08,  godz. 16.15, Kino Rialto, bilety 15 zł

Bruno Volta to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać va bank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!