Zobaczcie, co nasz program proponuje najmłodszym widzom.

Kino postapo kids: Miasto cienia, reż. Gil Kenan I USA 2008| 95 min. I film i warsztaty | kat. Wiek. 8+
5.08, g. 13:00, Kino Muza, bilety 10 zł + warsztaty z Zakamarkami (zapisy w kasie kina muza@kinomuza.pl lub 61 852 34 03)

 O filmie: Kolejne pokolenia mieszkańców miasta Ember żyły dostatnio i szczęśliwie w opromienionym milionem świateł podziemnym świecie. Jednak kiedy potężny generator – pulsujące serce miasta – zaczyna szwankować, imponujące lampy oświetlające metropolię zaczynają przygasać. Dwoje nastolatków Lina i Doon zaczynają wyścig z czasem, próbując wymyślić sposób ucieczki mieszkańców z konającego miasta. Aby zrealizować ten plan, muszą rozszyfrować prastare sekrety. 
O warsztatach:
Nic Się Tu Nie Dzieje i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na interaktywne warsztaty inspirowane książką „Zrób to krok po kroku”, której autorkami są: Clara Lidström i Annakarin Nyberg, a ilustracje wykonały: Katy Kimbell, Li Söderberg. Zajęcia dla małych majsterkowiczów, mających zapał, by własnoręcznie wykonać praktyczny przedmiot z recyklingowych materiałów.

Temat: TORBY Z KOSZULEK grupa wiekowa: dzieci 8+ wraz z rodzicami
UWAGA: Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą niepotrzebnego T-shirtu mamy lub taty.   Limit: 15 dzieci. Czas trwania: 60 min.


Kino postapo kids: Dudi: cała naprzód, reż. Julio Soto Gurpide | Hiszpania, USA, 2017 | 92 min.

pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
6.08, g. 12:00, Kino Muza, bilety 10 zł + warsztaty z Zakamarkami (zapisy w kasie kina muza@kinomuza.pl lub 61 852 34 03)

Audiodeskrypcja to słowny opis obrazów i treści wizualnych, umożliwiający osobom niewidomym i słabowidzącym zrozumienie i korzystanie z informacji, które z różnych względów mogą być dla nich niedostępne. Aby dostosować dzieło filmowe do odbioru osób z niepełnosprawnością wzroku, przygotowuje się audiodeskrypcję, która jest komentarzem do wydarzeń na ekranie, wplecionym pomiędzy dialogi bohaterów filmu.
O filmie: Jest rok 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Macunia i jej przyjaciółki: Ewka – zwariowana ryba żabnica oraz Ala – neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Niestety w ich okolicy gęstość zarybienia jest tak wysoka, że podwodne budownictwo nie nadąża za popytem. Próżno tu szukać wolnego lokum na rozsądnym poziomie. W tej sytuacji przyjaciółki decydują się wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Będzie kolorowo, zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale zawsze ciekawie.

Partner pokazu: Fundacja Mili Ludzie

O warsztatach: Nic Się Tu Nie Dzieje i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na interaktywne warsztaty inspirowane książką „Zrób to krok po kroku”, której autorkami są: Clara Lidström i Annakarin Nyberg, a ilustracje wykonały: Katy Kimbell, Li Söderberg. Zajęcia dla małych majsterkowiczów, mających zapał, by własnoręcznie wykonać praktyczny przedmiot z recyklingowych materiałów.
Temat: SZCZUDŁA Z PUSZEK, grupa wiekowa: dzieci 5+ wraz z rodzicami
UWAGA: zachęcamy uczestników do zdobycia i przyniesienia dużych, metalowych puszek (nieobligatoryjne)
Limit: 15 dzieci/ Czas trwania: 60 min.

Pokaz dla dzieci: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund,  Szwecja 2015, 61’,
4.08, g. 11:00, CK Zamek Sala Kinowa, dla dzieci 6+

W Valleby trwają przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni. Okazuje się, że goście pary młodej należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii oraz doprowadzić do ślubu dwojga zakochanych?

Pokaz dla dzieci: Lato muminków, reż. Maria Linberg, Austria, Finlandia, Polska, 2008, 78’
5.08, g. 11:00, CK Zamek Sala Kinowa, bilety 10 zł

Spokojny letni dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Jest to tragiczne w skutkach wydarzenie dla zamieszkujących ją sympatycznych stworzonek. Rodzina Muminków odnajduje schronienie w pływającym domu. Okazuje się, że nie jest to zwykłe miejsce zamieszkania, a wspaniały teatr, zamieszkiwany przez wielbicielkę tego rodzaju sztuki – Emmę.

Muminkowe warsztaty dla dzieci. Kłopoty z kapelusza w Dolinie Muminków.
5.08, g. 12:30, CK Zamek Sala Prób, bilety 10 zł, dla dzieci 5+

Gdy z wycieczki zabiera się przez przypadek kapelusz Czarodzieja, a następnie niefrasobliwie traktuje się go jak śmietniczkę, efekty są zaskakujące. A nawet odlotowe . O tym wszystkim przeczytamy sobie na spotkaniu z fragmentem “Doliny Muminków”.    Prowadzenie: Natalia Adamczyk

Pokaz dla dzieci: Łapa, reż. Robert-Adrian Pejo, Węgry, 2015, 92’
6.08, g. 11:00, CK Zamek Sala Kinowa, bilety 10 zł, dla dzieci 6+
Zoli, tramwajarz, ale także utalentowany treser, przygarnia osieroconego psa. Łapa przeżył wyczerpującą tułaczkę, nim odnalazł w końcu kochający dom. Pies i pogubiony w codziennych sprawach Zoli zaprzyjaźniają się i pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują w końcu życiowy cel.

Pokaz dla dzieci: Niedoparki, reż. Galina Miklínová, Czechy, Słowacja, Chorwacja, 2016, 83′
7.08, g. 11:00, CK Zamek Sala Kinowa, bilety 10 zł, dla dzieci 6+
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy.

Warsztaty dla dzieci: Niezwykłe opowieści o zwykłych rzeczach
7.08, g. 12:30, CK Zamek Sala Prób, bilety 10 zł, dla dzieci 5+

Spotkania łączące opowiadanie opowieści i warsztaty. Stare opowiastki, baśnie, bajki i historie zebrane z różnych stron świata i różnych kultur. Prawdziwe i zmyślone, ale zawarta w nich mądrość i przesłanie od wieków niezmiennie aktualne.  NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI O ZWYKŁYCH RZECZACH – opowieści o przedmiotach codziennego użytku. Ale w bajkach nawet najzwyklejsze rzeczy mogą stać się niezwykłe. Śpiew, zabawy z dziećmi plus działania plastyczne. Warsztat na podstawie książki “Płaszcz Józefa” – autor: Simms Taback.
Prowadzenie: Xenia Starzyńska

Pokaz dla dzieci: Kacper i Emma jadą w góry, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia, 2017, 83’
8.08, g. 11:00, CK Zamek Sala Kinowa, bilety 10 zł, dla dzieci 6+
Po zakończonym roku szkolnym Kacper i Emma wybierają się na wakacje w góry. Ta para dzieciaków najlepiej wie jak sprawić sobie frajdę. Wyruszają zatem przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

Warsztaty dla dzieci: Ogrodowe wspomnienia
8.08,  g. 12:30, CK Zamek Sala Prób, bilety 10 zł, dla dzieci 5+

Jak przechować wspomnienia z wakacji? Czy można zachować  letni ogród na później? Czy wiesz, że zapach to jeden z silniejszych bodźców przypominających nam wspomnienia z dzieciństwa?
Lato to czas leniuchowania, beztroskiego doświadczania i pozornego nic-nie-robienia, dzięki któremu powstają najlepsze wspomnienia. Zapraszamy dzieci i opiekunów w podróż po letnich wspomnieniach, pełnych zapachu, smaku i koloru. W rolach głównych wystąpią kwiaty jadalne, zioła, rośliny łąkowe oraz pachnące materiały. Będzie też czas dla dorosłych na odkrywanie zapachów dzieciństwa i powiązanych z nimi wspomnień. Podczas warsztatów wspólnie stworzymy zapachowe kompozycje do zastosowania w kuchni, które będą wspomnieniem lata. Prowadzenie: Magdalena Garczarczyk

Niedoparki | reż. Galina Miklínová | Chorwacja, Czechy, Słowacja | 83′ | dla dzieci 6+
4.08, g. 13:00, Rialto, bilety 15 i 13 zł
8.08, g. 11:30, Rialto | po seansie warsztaty dla dzieci prowadzi Agnieszka Pokorna | obowiązują zapisy na warsztaty: kasa@kinorialto.poznan.pl | bilety 15 i 13 zł

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy.

Mała Wielka Stopa
6.08, godz. 12:00, Rialto
7.08,  godz. 12:15,  Rialto, warsztaty dla dzieci po seansie
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata ma pewne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wielka przygoda!

Disco robaczki
5.08,  godz. 13.00, Rialto

warsztaty dla dzieci przed seansem (12:00)
Dżdżownica Bogdan nie może pogodzić się z szarą egzystencją pracownika fabryki kompostu. Pewnego dnia odkrywa w rzeczach taty zakurzoną płytę, odpala gramofon i doznaje olśnienia… Jego serce zawsze biło w rytmie disco. Zakłada zespół i wraz z grupą przyjaciół, którzy braki talentu nadrabiają ambicją, zgłasza się do udziału w konkursie wokalnym. Bogdan i jego rozbujane Disco Robaczki – Gocha, Tytus, Nerwal i Kadrowa Danuta – zrobią wszystko, żeby udowodnić jurorom i całemu światu, że… dżdżownice są gorące i nie ma haka na robaka! Zanim spełnią się ich marzenia – czeka je całe mnóstwo szalonych przygód. Obok zabawnych perypetii roztańczonych i rozśpiewanych bohaterów, nieocenionym walorem tego filmu jest muzyka. Widzowie usłyszą hity lat 80., takie jak „Disco Inferno”, „YMCA”, „I Will Survive” w całkowicie nowych, współczesnych polskich wykonaniach.

 

Paluchy Farbuchy

Plac Urzędu Miasta Poznania, warsztaty rodzinne, niedziela, 6 sierpnia, godz. 10:00 i 12:00, ok. 90 min, wiek uczestników do 4 lat; dzieci bilety 10 zł od DZIECKA (na jedno dziecko – jeden opiekun gratis); bilety dostępne tylko online

Ważne: z pewnością bardzo się pobrudzimy (weźcie zapasowe ubrania; na miejscu zapewniamy dostęp do toalet oraz wody); w animacjach muszą brać udział opiekunowie dzieci; nie ma możliwości pozostawienia dzieci bez opieki;

Przepis na dobrą zabawę: małe rączki, duże ręce, małe stopy, duże stopy, trochę farb i dużo wyobraźni.

Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami do zabawy twórczej, podczas której stworzymy wielobarwne dzieła malarskie bez użycia pędzla. Narzędziem malarskim będą stopy i ręce. Do wykorzystania techniki paluszkowe, piętowe a może nawet łokciowe. Na dużych arkuszy papieru każda rodzina mieszając kolory, odbijając ślady i znaki namaluje swój, niepowtarzalny obraz.

Malowanie rączkami i stopami znakomicie rozwija sensorykę i motorykę dziecka. Użyjemy antyalergicznych farb.