Podstawą dla Nic Się Tu Nie Dzieje jest współpraca trzech poznańskich kin studyjnych: Muzy, Rialto i Pałacowego. Chęć i zdolność do kooperacji podmiotów, które w pewnym sensie stanowią dla siebie bezpośrednią konkurencję przynosi świetne efekty – jak pokazał projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie w październiku 2015: nocny maraton filmowy „Wampiry na mieście”. Pierwszy nam znany chodzony maraton filmowy: najpierw projekcja w Rialto, potem pochód wampirów do Zamku i na koniec spacer ulicą Święty Marcin i ostatnia projekcja w Muzie. Bilety się wyprzedały, widzowie byli zachwyceni, a świeżość naszego pomysłu została doceniona zarówno przez branżę w kraju, jak i środowisko międzynarodowe (zastępca kierownika Kina Muza Joanna Piotrowiak została zaproszona do udziału w warsztatach sieci Europa Cinemas w Sofii w marcu br., aby zaprezentować innowacyjne poznańskie przedsięwzięcie).

Chcemy konstruktywnie podejść do tej wolnej przestrzeni, która wyłania się przed nami na początku sierpnia. Jednocześnie wierzymy, że potrafimy stworzyć wydarzenie, które zaspokoi filmowe potrzeby Poznaniaków.

Chcemy, żeby się zadziało! W ofercie polskich dystrybutorów są dostępne świetne filmy, jest w czym wybierać. Przygotowujemy zatem program, który będzie obfity w dobre filmy (45 projekcji w ciągu 5 dni imprezy, około 40 tytułów), różnorodny i starannie dobrany.