III Filmowy Maraton Chodzony FRIDAY NIGHT FEVER/GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY – WIELKIE OTWARCIE NIC SIĘ TU NIE DZIEJE

4 SIERPNIA 2017

18.00

START_BEFORE

MUZA: GLAM BEFORE. W holu Kina Muza widzowie będą mogli skorzystać z charakteryzacji w stylu największych glamrockowych gwiazd muzycznych, założyć glamperukę i uwiecznić tę chwilę w fotobudce.

RIALTO: EVERYBODY DANCE, czyli ćwiczenie układu tanecznego disco inspirowanego  Gorączką Sobotniej Nocy pod okiem instruktora.

19.00

START pierwszych seansów w obu kinach:

MUZA
Idol (Velvet Goldmine) reż. Todd Haynes, USA, Wielka Brytania 1998 I 118 ‘
Pokaz z taśmy 35 mm
W 1998 roku film Todda Haynesa obsypany został nagrodami w Cannes –  Złota Palma dla reżysera za największy wkład artystyczny oraz Nagroda Jury dla najlepszego filmu.  Idol to jego polski tytuł,  lecz rozpoznawalny jest bardziej po swoim oryginalnym tytule Velvet Goldmine. Barwna i szalona opowieść o fikcyjnym legendarnym muzyku sceny glum-rockowej, który znika bez śladu u szczytu swej kariery. Kilka lat później w rocznicę tego wydarzenia Arthur, dziennikarz magazynu New York, postanawia przeprowadzić śledztwo, które kieruje go ku hipotezie o sfingowaniu przez artystę swojej śmierci. Postać Curta Wilda zagrana brawurowo przez Ewana McGregora inspirowana była takimi artystami jak: Dawid Bowie, Iggi Pop i Lou Reed. Haynes zabiera widza w pełną kolorów i dźwięków podróż do lat 70’.

RIALTO
I’m Not There. Gdzie indziej jestem, reż. Todd Haynes, Kanada, Niemcy, USA 2007, 135′
Todd Haynes (twórca m. in. Daleko od nieba i Carol) w swoim filmie I’m Not There. Gdzie indziej jestem portretuje Boba Dylana – amerykańskiego piosenkarza i poetę, zeszłorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W postać muzyka wciela się sześć osób (m. in. Christian Bale, Heath Ledger i nominowana za tę rolę do Oscara i nagrody BAFTA Cate Blanchett), które prezentują różne aspekty jego osobowości; reżyser w ten sposób nie stara się rekonstruować faktów z życia twórcy takich piosenek jak Like a Rolling Stone i I Want You, lecz nawiązuje do postaci i wydarzeń, które miały szczególny wpływ na dalsze losy Dylana (chociażby Woody Guthrie czy Jude Quinn). Wszystkie zaprezentowane oblicza współtworzą sylwetkę idola i potwierdzają jego legendę tajemniczości i nieuchwytności.

21.30 CK ZAMEK

Disco niespodzianka 
Gorączka sobotniej noc
21.30 Sala Wielka

W Centrum Kultury Zamek pokażemy Państwu kultowe dzieło lat 70 „Gorączka sobotniej nocy”. Jest to film, który został obrany za ikonę kultury disco. Na ekranie zatańczy dla nas zjawiskowy John Travolta, wcielający się w Tony’ego Manero. Bohatera, który na co dzień jest sprzedawcą w sklepie chemicznym, a swoje prawdziwe obliczę króla parkietu pokazuje co sobota w klubie disco. Film opowiada o przyjaźni, miłości i marzeniach, a zarówno porusza temat dyskryminacji i rasizmu.

Równie kultowy co sam film jest jego temat muzyczny nagrany przez legendarny zespół Bee Gees.

Tytuł oryginalny: Saturday Night Fever, reż. John Badham, USA, 1977, 118’Występują: John Travolta, Karen Lynn Gorney, Barry Miller, Joseph Cali

00:30 Silent Disco w Sali Wielkiej CK Zamek

Wprawieni w muzyczny nastrój i piątkową noc zapraszamy widzów i wszystkich pasjonatów muzyki na gorącą imprezę Silent Disco, jaka odbędzie się w CK Zamek po projekcji filmowej „Gorączki sobotniej nocy”. Zgodnie z zasadą trzech kin i trzech filmów, imprezę poprowadzi trzech DJ. Impreza rozpocznie się po projekcji, a jej bramy zostaną otwarte dla osób z zewnątrz punktualnie o godzinie 00:30

 

Cena biletu na dwa filmy i imprezę muzyczną : 30 zł

Wstęp na silent disco jest wolny. Zapraszamy

Otwarcie Silent Disco dla osób, które nie uczestniczyły w maratonie filmowym od godz. 00.30.