Warsztaty modowe z SOLAREM dla kobiet 50+
piątek, 4.08, g. 18:30, 120 min I Kino Muza | I piętro
bilety 10 zł + zapisy: zapisy@estrada.poznan.pl z dopiskiem „warsztaty modowe”

Zapraszamy widzki w wieku 50+ do udziału w warsztatach modowym pod okiem stylistek firmy SOLAR. Do zgłoszeń prosimy dołączyć kilka zdjęć, które oddają styl uczestniczki.

 

Kino Postapo w Muzie

Wojna atomowa, szybko rozprzestrzeniające się wirusy, złośliwe sztuczne inteligencje, okrutni najeźdźcy z kosmosu, gigantyczne komety i meteory – twórcy kina postapokaliptycznego nigdy nie mieli litości dla mieszkańców błękitnej planety. Podczas inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje nie będziemy jednak koncentrować się na samej apokalipsie, ale na tym, co może wyrosnąć na gruzach naszej cywilizacji.

Kino postapo: Dredd
reż. Pete Travis | Indie/RPA/USA/Wlk.Brytania 2012 | 95 min.

piątek, 4.08, g. 21:30, bilety 10
W niedalekiej przyszłości prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary. Losy podejrzanych są wyłącznie w ich rękach. Nic więc dziwnego, że sędziowie budzą lęk i nienawiść w przestępczym świecie. Wśród nich Sędzia Dredd, uchodzi za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów. Kiedy na rynku pojawia się zabójczy narkotyk, nie może stać bezczynnie. Mężczyzna razem ze swoimi pomocnikami musi wkroczyć do niebezpiecznego przestępczego podziemia…

Kino postapo: Listy martwego człowieka
reż. Konstatntin Lopushansky | ZSRR 1986 | 98 min.

wtorek, 8.08, g. 19:00, bilety 10 zł
Związek Radziecki (Moskwa) po zagładzie nuklearnej. W wyniku atomowego holokaustu ginie większość ludności. Pozostali przy życiu skazani są na powolną śmierć. Ocaleni po atomowej hekatombie próbują organizować sobie życie. Jednym z ocalałych jest naukowiec – profesor historii, laureat Nobla. Pisze listy do syna, wierząc, że ten ocalał.

Wernisaż wystawy okładek Video Rondo
sobota, 5.08, g. 20:00, wstęp wolny

Na początku lat dziewięćdziesiątych takie firmy jak Elgaz czy Video Rondo dyktowały jednak warunki na rynku wideo, a dystrybuowane przez nich kasety znaleźć można było w niemal każdej z kilkunastu tysięcy działających w Polsce wypożyczalni.
Choć początkowo było to niewielkie przedsiębiorstwo rodzinne, kasety Video Rondo stały się bardzo popularne, a oferowany repertuar odbijał nastroje epoki – ponieważ widzowie kreowali popyt przede wszystkim na zachodnie, eskapistyczne kino gatunkowe, firma oferowała głównie mało znane zagraniczne komedie, horrory, filmy akcji i tytuły o zabarwieniu erotycznym. Na przestrzeni zaledwie pięciu lat Video Rondo wprowadziło do dystrybucji około tysiąca takich filmów.
Co więcej, strona graficzna wydań Video Rondo ciekawie odbijała zmiany, jakie dokonywały się wówczas w polskim designie i marketingu. Do projektowania okładek zatrudniano wykładowców i studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy tworzyli je za pomocą farb, pasteli lub metodą kolażu. Z perspektywy czasu styl projektowania tych okładek można by określić mianem niechcianego, porzuconego dziecka Polskiej Szkoły Plakatu.
Wystawa grafik Video Rondo, podczas której kilkadziesiąt okładek zostanie zaprezentowanych w formie wydruków została premierowo zaprezentowana podczas Festiwalu Filmów Kultowych w Gdyni w czerwcu br, a teraz premierowo pojawi się w Poznaniu.
Wystawę otworzy Krystian Kujda – dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Kultowych, filmoznawca, fotograf, kolekcjoner. 

Cykl joga: Sesja jogi śmiechu + Yogawoman I Australia 2011 | 84 min.
sobota, 5.08, g. 17:00, bilety 10 zł
Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czy banki i duże korporacje naprawdę fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu? Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak!”. Joga śmiechu to sprawdzona w 104 krajach metoda uruchamiania radości. Tę unikalną gimnastykę zapoczątkował w 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria. Metoda ta łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.

„Yogawoman” to wyjątkowy film dokumentalny, którego narratorką jest nominowana do Oscara® Annette Bening. Jako pierwszy porusza fenomen rozprzestrzeniania się jogi na cały świat, bada jej wpływ na zdrowie, kondycję, dobrostan emocjonalny i rozwój osobisty kobiety. Film pokazuje w jaki sposób joga przeniosła się z sali ćwiczeń do prawdziwego świata: do szpitali onkologicznych i afrykańskich wsi, na ulice miast i do więzień by radykalnie zmienić życie kobiet na całym świecie.

Cykl joga: Sesja jogi śmiechu + Spotkanie podróżnicze o Indiach z joginem śmiechu Piotrem Bielskim
niedziela, 6.08.2017, g. 15:30, 120 min., bilety 10 zł
Piotr Bielski jest pionierem jogi śmiechu w Polsce i autorem pierwszej polskiej książki poświęconej tej metodzie „Joga śmiechu. Droga do radości” i prezesem Fundacji Jogini Śmiechu.  Stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata.  Dlatego poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody, a także gości z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach. Zorganizował już 2 wyprawy do Indii, ojczyzny tej metody, gdzie uczył się jej bezpośrednio od jej założyciela – doktora Madana Katarii otrzymując tytuł certyfikowanego trenera Dr Kataria School of Laughter Yoga. Z wykształcenia socjolog i absolwent stosunków międzynarodowych, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik „Joga Magazynu” oraz polityka.pl i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. Szczęśliwy mąż Anety i ojciec Rozalii.
Więcej:
www.joginsmiechu.pl
www.facebook.com/JoginSmiechu

Cykl joga: Sesja jogi śmiechu + film Wędrówka na Zachód I sesja jogi śmiechu i film
reż. Ming-liang Tsai | Francja/Tajwan 2014 | 56 min.

poniedziałek, 7.08,  g. 17:00, bilety 10 zł
Wędrówka na Zachód
Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które – czymś zaintrygowane – zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

Wernisaż wystawy okładek Video Rondo
sobota, 5.08, g. 20:00, wstęp wolny

Na początku lat dziewięćdziesiątych takie firmy jak Elgaz czy Video Rondo dyktowały warunki na rynku wideo, a dystrybuowane przez nich kasety znaleźć można było w niemal każdej z kilkunastu tysięcy działających w Polsce wypożyczalni.
Choć początkowo było to niewielkie przedsiębiorstwo rodzinne, kasety Video Rondo stały się bardzo popularne, a oferowany repertuar odbijał nastroje epoki – ponieważ widzowie kreowali popyt przede wszystkim na zachodnie, eskapistyczne kino gatunkowe, firma oferowała głównie mało znane zagraniczne komedie, horrory, filmy akcji i tytuły o zabarwieniu erotycznym. Na przestrzeni zaledwie pięciu lat Video Rondo wprowadziło do dystrybucji około tysiąca takich filmów. Co więcej, strona graficzna wydań Video Rondo ciekawie odbijała zmiany, jakie dokonywały się wówczas w polskim designie i marketingu. Do projektowania okładek zatrudniano wykładowców i studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy tworzyli je za pomocą farb, pasteli lub metodą kolażu. Z perspektywy czasu styl projektowania tych okładek można by określić mianem niechcianego, porzuconego dziecka Polskiej Szkoły Plakatu. Wystawa grafik Video Rondo, podczas której kilkadziesiąt okładek zostanie zaprezentowanych w formie wydruków została premierowo zaprezentowana podczas Festiwalu Filmów Kultowych w Gdyni w czerwcu br., a teraz premierowo pojawi się w Poznaniu.

Wystawę otworzy Krystian Kujda – dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Kultowych, filmoznawca, fotograf, kolekcjoner. 

VHS HELL double feature: Hardware + Creeprozoids
sobota, 5.08, g. 21:00, karnet 20 z
ł

VHS HELL to cykliczne pokazy filmów klasy B. To również nostalgiczny hołd dla amerykańskiego kina grindhouse spod znaku double feature i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej, jaka zaszła na przełomie lat 80. i 90. To pierwszy pokaz VHS HELL w Poznaniu – będziemy gościć założyciela kolektywu VHS HELL Krystiana Kujdę, który wygłosi krótką prelekcję przed każdym seansem.

HARDWARE, reż. Richard Stanley, USA/Wlk. Brytania 1990 | 93 min.
Akcja filmu toczy się w posępnym świecie po zagładzie nuklearnej. Moses zarabia na życie zbieraniem złomu. Pewnego dnia znajduje zardzewiałego robota i ofiarowuje go w prezencie swej dziewczynie, która wykorzystuje jego elementy do stworzenia rzeźby. Oboje nie zdają sobie sprawy z tego, że jest on prototypową maszyną skonstruowaną specjalnie do zabijania ludzi. W nocy robot usuwa usterki swego systemu i przystępuje do realizacji zadania.

CREEPROZOIDS, reż. David DeCoteu, USA 1987 I 72′
O filmie – pisze kurator sekcji „kino postapo” Adam Horowski:
W 1998 roku – sześć lat po rozpoczęciu wojny jądrowej – ludzkość jest w stanie agonalnym. Resztki społeczeństwa egzystują w ruinach dawnych miast, a bandy dezerterów przemierzają jałowe pustkowia szukając schronienia przed mutantami i kwaśnym deszczem. Pięcioro takich zbiegów – trzech mężczyzn i dwie kobiety – postanawia schować się przed nadchodzącą burzą w opustoszałym budynku. Jak się okazuje, bohaterowie trafiają do laboratorium, w którym przeprowadzano eksperymenty genetyczne. Jednak zamiast organizmów wytwarzających we własnym zakresie aminokwasy wyszło coś wyjątkowo paskudnego.

Seans dzięki uprzejmości producenta filmu Full Moon Features: www.fullmoonstreaming.com

Zwiedzanie kina od kuchni
sobota, 5.08, g. 12:00-15:00

wstęp wolny – zapisy telefoniczne w kasie kina Muza 61 852 34 03 w dn. 4.08.2017 od godz. 13.00
Zabierzemy Was w miejsca, do których na co dzień nie mają dostępu widzowie kina. Będzie można obejrzeć, jak działa kino i skąd bierze się obraz na ekranie oraz wysłuchać opowieści o dziejach taśmy filmowej, zobaczyć i dotknąć klasycznych sprzętów kinowych.